Momente paniku, ndërtesa shembet përpara banorëve në Tajvan

Views: 103

Tërmeti i frikshëm në Tajvan ka shkaktuar skena aspak të zakonta.

Pamjet e tmerrshme kanë bërë xhiron në rrjetet sociale, ndërsa autoritetet janë duke u përpjekur të shpëtojnë personat e bllokuar.

Tërmeti i fuqishëm rrëzoi një ndërtesë 10-katëshe përpara syve të qytetarëve. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar momentin, kur ndërtesa shembet dhe qytetarët vrapojnë të tmerruar.

Tërmeti me magnitudë 7.4 ballë shkaktoi në total 9 viktima, ndërsa më shumë se 900 të tjerë janë bllokuar.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *