Vrasja e gruas në Pejë, reagon një familjare: Sakrificat dhe vuajtjet i more me vete, por pse ta mori jetën…

Views: 467

Gjyljeta Ukella u vra sot në Pejë nga bashkëshorti i saj, Edmond Lajqi. Për vdekjen e saj kanë reaguar edhe familjarët.
Dardane Balaj, një e afërme e saj, ka shkruar disa rreshta kujtimi për të ndjerën. .

“Lamtumire Dud ‘kështu te thërrisja prej dashnisë Gjyljeta Ukella, nuk te pata kunat por të desha si një motër të vogël, pastaj te pata edhe motër edhe shoqe, lamtumire Gjyljeta e bukur, ishe femër e rralle dhe shume e zonja”, shkroi e afërmja e viktimës.
Mes rreshtave, ajo tregoi edhe lidhjen e viktimës me tashmë të dyshuarin për vrasje, burrin saj.

“Edin e dashurove me shpirt me te gjitha te metat e tij , familjen e mbrojte nga vuajtja çdo herë, sakrificat dhe vuajtjet i more me vete, por pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte, por Gjyljeta ndoshta mendoj qe vuajtjet tua u mbyllen, tani pusho e qetë”, tha Balaj.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *