“10 ditë me MOT të ftohtë”, flet sinoptikania: Ja çfarë na pret në fillim të Majit…

Views: 1,895

Meteorologia Lajda Porja parashikon që dy javët e fundit të muajit Prill të jenë me reshje shiu.

E pyetur se kur do të ri-fillojë plazhi, Proja tha se fillimi i majit do të jetë me temperatura të larta optimale për të marrë rreze dielli në bregdet.

“Pritet që situata e motit të përmirësohet të premten në pjesën e dytë të ditës, do kemi dobësim të reshjeve, të cilat do jenë vetëm në zonat malore. Fundjava do jetë me temperatura me 20 gradë më e larta. Këto janë temperatura më të ulëta krahasuar me periudhën e prillit dhe shumë më të ulëta se fundjava e shkruar që ishte 33 gradë. Në zonat malore, moti do jetë i ngjashëm me atë të stinës së dimrit. Parashikohet që temperaturat e larta do të vijnë pas datës 26 prill. Fillimi i majit, do kenë temperatura të larta”, tha meterologia.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *