Gjinekologia tregon cfarë i ndodh femrave që nuk kryejnë mardhënie intime me bashkëshortëte e tyre

Views: 3,805

Gjinekologia ka thene se cfare ndodh me ato femra qe kryejn rralle mardhenie intime ne lidhjen e tyre bashkeshortore. Ajo ka thene se ulet imuniteti dhe se kane pagjumesi.

Shtohen netet pa gjume ndersa ata qe kryejne mardhenie rregullishte kane nje gjume te rregullt. Gjithashtu ajo thote se shtohet nervozizmi dhe stresi dhe acarohen nga cdo gje. Plakja fillon me heret dhe jeta behet me e stresuar.

Ndersa tek meshkujt kryerja e rralle sjell dhe kancerin e prostates dhe mardhenia e normale ul me 45% rrezikun e sulmit në zemër.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *