Ndryshon moti në mënyrë drastike/ E premtja sjell surpriza, pritet që nesër…

Views: 693

Pas disa ditësh të ftohta me shi, stuhi dhe dëborë, moti ndryshon sërish në mënyrë drastike në vendin tonë.

Sipas meteorologëve kanë marrë fund ditët e ftohta ndërsa dimri largohet përfundmisht nga Shqipëria.

Duke nisur nga dita e nesërme (e premte) pritet që në të gjithë vendin të jetë një mot i qëndrueshëm ndërsa temperaturat do të rriten disa gradë më të larta, optimale për stinën e Pranverës. Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare të cilat në orët e mesditës dhe pasdites do të jenë hera-herës deri të dendura.

Temperaturat e premte:
– në zonat malore 4 deri 16°C
– në zonat e ulëta 8 deri 19°C
– në zonat bregdetare 10 deri 20°C

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *