Ndryshim drastik i motit/ Pas temperaturave të larta, nga e mërkurën presim…

Views: 860

Për javën e ardhshme, Shqiperia do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme pasi fillimi i javës parashikohet me mot me diell dhe temperatura të larta por më pas nisin edhe reshjet e shiut.

Në këtë mënyrë, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, për ditën e Hënë dhe atë të Martë moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe temperatura disa gradë më të larta për periudhën që ndodhemi.

Më pas duke filluar nga dita e Mërkurë dhe deri ditën e Premte pritet një paqëndrueshmëri e kushteve atmosferike.

Moti parashikohet me vranësira të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme, ndonjëherë me intensitet në formën e shtrëngatave.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *