Moti i keq në këtë vend/ Përmbytjet ‘bëjnë kërdinë’, lumi përfshinë tre persona (Video)

Tre persona janë zhdukur në rajonin verilindor të Italisë, Friuli Venezia Giulia. Bëhet me diej se personat e zhdukur ndodheshin në brigjet e lumit Natisone, niveli i të cilit u rrit ndjeshëm për shkak të shiut të vazhdueshëm. Sipas informacioneve,... Read more

Arti në zi/ Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Shqiptar…

Shkrimtari njohur korçar Skënder Rusi, është ndarë nga jeta gjatë ditës së sotme në moshën 72-vjeçare. Një poet lirik i cili la pas një krijimtari shumë të poasur me plot 25 vëllime me poezi. Skënder Rusi u lind më 1952... Read more

Mbështetja ndaj pensionistëve/ Deputetja socialiste zbulon planin e qeverisë: Një paketë shtesë pritet të…

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj thotë se qeveria do të ofrojë mbështetje për pensionistët. Në emisionin “Sheshi i Dollarit”, Resulaj u shpreh se krahas indeksimit dhe bonusit të fundivitit, për këtë kategori do të ketë edhe një paketë shtesë.... Read more

E rëndë/ Nuk pranoi të martohej me të, 39-vjeçari hedh partneren nga mbikalimi 50 metra i lartë

Një krim i rëndë ka tronditur Italinë. 34-vjeçarja Giada Zanola u gjet e copëtuar nga automjetet që kalonin në autostradën A4 në Vigonza të Padovas. Fillimisht u dyshua se e reja kishte kryer vetëvrasje duke u hedhur nga mbikalimi, por... Read more

Ngjarje e rëndë në familje/ Vëllai vret motrën shtatzënë. Arsyeja është mjaft absurde!

Ngjarja e rëndë ku vëllai vret motrën shtatzënë, tronditi SHBA, ku 23-vjeçari Jack Joseph Ball, vrau motrën e tij 30-vjeç, me arsyen se nuk ishte më e pastër, kështu dyshohet të jetë shprehur ai. Ky lajm, ka shkaktuar indinjim në... Read more

E trishtë, vd*s e moshuara që u rr*h në shtëpinë e pleqve në Pejë

Ka ndërruar jetë më 29 maj e moshuara që u keqtrajtua nga punëtoret e Qendrës për të Moshuar në Pejë” Orenda”. Këtë e ka bërë të ditur Meshar Selimaj, avokati i familjes së të moshuarës,në RTV Dukagjini. Në nëntor të... Read more

Temperatura përveluese për muaj me rradhë/ Parashikimi i motit për Verën, ja cfarë DEKLAROJNE EKSPERTET!

Evropa po përgatitet për një tjetër verë të nxehtë, pasi në Gjermani dhe vendet nordike priten temperatura jashtëzakonisht të larta javën e ardhshme. Qytetet në të gjithë kontinentin po përgatiten të përshtaten për nxehtësinë ekstreme. Deri tani janë regjistruar 11... Read more

Personat Që Hanë Vezë Të Ziera Duhet Urgjentë Të Lexojnë Këtë Lajmë…

Kjo pasi veza bënë pjesë në listën e 10-të ushqimeve më të mira. Pavarësisht përmasave të saj, veza përmban një sasi të madhe të substancave ushqyese themelore për shëndetin tonë, sepse e bardha dhe e verdha e vezës përmban sasi... Read more

Ndahet nga jeta një nga aktorët e medhenjë të kinematografis Shqiptare

Ky lajm ka disa muaj. Lutfi Hoxha një nga aktorët e medhenjë të kinematografis Shqiptare eshet ndare nga jeta ne moshen 89 vjecare. Qofsh i dritës engjëll i mirë e i bardhë. Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga gjiri... Read more

Një video si në përralla, Luizi dhe Kiara tregojnë portretin e vajzës Luna Mari

Një video si në përralla, Luizi dhe Kiara tregojnë portretin Çifti shumë i dashur për publikun, Kiara Tito dhe Luiz Ejlli kanë publikuar për herë të parë portretin e vajzës së tyre, Luna Mari. Ata u bënë prindër një muaj... Read more