LAJMI I FUNDIT — Tërmet në Shkup

Views: 308

Një tërmet është raportuar në Shkup.

Rrjeti telemetrik sizmologjik i Republikës së Maqedonisë së Veriut, pas mesnatës së datës 04.05.2024 në ora 01:39, ka regjistruar një tërmet epiqendra e të cilit i përket zonës së epiqendrës së Shkupit, me magnitudë lokale të Rihterit ML 1.9.

Sipas të dhënave të deritanishme që disponon observatori, tërmeti është ndjerë nga popullata e qytetit të Shkupit dhe rrethinës, me intensitet III gradë sipas shkallës makrosizmike evropiane.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *