Pas diellit dhe temperaturave të larta/ Vjen surpriza e motit: Shi dhe breshër…

Views: 2,103

Ditën e shtunë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme me temperatura që pritet të shkojnë deri në 30 gradë Celcius.

Kurse ditën e diel vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshëm. Moti pritet të jetë fillimisht i kthjellët më pas me alternime vranësirash. Vranësirat pritet të pasohen nga reshje shiu fillimisht në veri, më pas reshjte shtrihen përgjatë Ultësirës Malore dhe zonave malore.

Në vendet e ulëta, reshjet e shiut priten të jenë në formë shtrëngateve të shoqëruara hera – herës me shkarkesa elektrike e breshër lokal.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *