Moti i keq në këtë vend/ Përmbytjet ‘bëjnë kërdinë’, lumi përfshinë tre persona (Video)

Views: 209

Tre persona janë zhdukur në rajonin verilindor të Italisë, Friuli Venezia Giulia.

Bëhet me diej se personat e zhdukur ndodheshin në brigjet e lumit Natisone, niveli i të cilit u rrit ndjeshëm për shkak të shiut të vazhdueshëm.

Sipas informacioneve, bëhet fjalë për një i ri dhe dy vajza, të cilët pasi kanë alarmuar me celular, janë marrë nga shpejtësia e ujërave.

Gjithashtu pamjet në video tregojnë tre personave pak para se të përfshiheshin. Zjarrfikësit lokalë më herët ishin përpjekur t’i arrinin me helikopter dhe kishin hedhur një litar, por nuk arritën të përfundonin operacionin e shpëtimit për shkak të kushteve të këqija atmosferike.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *