Kure e vjeter dhe teper efìkase: Perdornì lengun e qepes per 30 dìte me rradhe dhe do te vìnì re

Uji i qepës përmirëson tretjen falë sasisë së fibrave që ka. Kjo është një kurë e vjetër natyrale, e njohur gjerësisht për të mirat që i sjell gjithë organizmit e në veçanti shkrirjes së dhjamit të tepërt në trup. Përgatitja... Read more

Do të ketë rrebeshe dhe breshër, meteorologu tregon zonat qe do te preken

Fillimi i kësaj jave duke vazhduar edhe ditën e martë, të mërkurë pritet të sjellë ulje të temperaturave të ajrit, duke bërë që vlerat maksimale të mos i kalojnë 36 gradë celsius. Meteorologu i Meteoalb Hakil Osmani tha në emisionin... Read more

‘Vjeshtë’ e vogël në qershor”/ Meteorologia Lajda Porja zbulon kthesën e befasishme të motit, ja çfarë pritet të ndodhë në ditët në vijim: Ja kur do të rikthehet “vala afrikane”

Pas temperaturave shumë të larta, vendi ynë është përfshirë nga reshje të shiut. Meteorologia Lajda Porja, tha se edhe dita e nesërme do të jetë e përshirë nga vranësirat dhe reshje. Gjithashtu u shpreh se fundjava do të sjellë përmirësim... Read more

Doktori “iu del borxhit” meshkujve: Kjo gjë duhet bërë para se të mbushni 35, në të kundërt do i ‘bini murit me kokë’!

Hulumtuesit sugjerojnë që meshkujt duhet të krijojnë familje para se t’i mbushin 35 vjet në mënyrë që bebet e tyre të pa lindura t’u ikin rre ziqeve.Një studim i cili ka analizuar gjithsej 40 milionë bebe ka zb uluar se... Read more

“Nga vjeshta sërish në verë”, ja çfarë pritet tre ditët në vijim: Te shtunën..

Sipas sinoptikanes se MeteoAlb, Tanja Porja, duke nisur nga dita e neserme, e enjte, priten reshje dhe freskim ne te gjithe vendin. Nderkohe te premten ristartojme kalimin ne stinen e veres ku e shtuna me pas vjen me temperatura te... Read more

Parashikimi i motit për fundjavën, ja kur ulen temperaturat dhe rikthehen shirat

Nje freskim gradual te kushteve te motit dhe nje prezence te reshjeve por ne zona te izoluara per ditën e shtune.. Per me shume ndiqni videon me poshte.. Read more

Ju bezdisin mushkonjat? Ylli Merja: Ju tregoj sekretin si të shpëtoni një herë e mirë

Vera është e mahnitshme, ditë të gjata, netë të ngrohta por dhe shumë “mysafirë të paftuar” si mushkonjat. Por, a ka një mënyrë për t’i shmangur ato dhe për të shpëtuar nga pickimet e padëshirueshme? Në rubrikën “Bima dhe Shëndeti”... Read more

Vala e të nxehtit po vjen nga Afrika,Ja cfare pritet.. në fundjavë

Vala e të nxehtit afrikan që ka përfshirë prej dy ditësh vendin tonë e ngjitur zhivën e termometrit deri në 43 gradë celsius. Ky fenomen e ka një shpjegim, të cilin na e japin pranë shërbimit meteorologjik-ushtarak. “Vendi ynë, ditën... Read more

Vendi përvëlohet nga i nxehti, e pabesueshme Ja sa do të shkojnë temperaturat Neser

Shqipëria do të vijojë nën ndikimin e masave ajrore të nxehta me origjinë afrikane, duke sjellë mot të kthjellët dhe temperaturat shumë të larta në pjesën më të madhe të territorit, ku vlera ekstreme priten në qarqet Elbasan, Berat dhe... Read more

Sh*kuese/ 29-vjeçarja vr*t prindërit, tenton të vr*së dhe vëllain e saj, trondit me fjalët pas h*rrorit

Një tjetër krim i rëndë është regjistruar në SHBA, ku kanë mbetur të vdekur dy prindër të një 29-vjeçare. Mësohet se autor i ngjarjes është fëmija i viktimave një transgjinore 29-vjeçare. Mësohet se ajo i qëlloi me gjakftohtësi prndërit, pas... Read more