“Rikthehet pluhuri saharian”, Hakil Osmani: Ulen temperaturat në fundjavë, por..

Views: 277

Metorologu Hakil Osmani në një lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin “7pa5” ka bërë parashikimin e motit për fundjavën dhe ditën e hënë të javës së ardhshme. Ditën e sotme, 21 qershor, është shënuar edhe temperatura më e lartë për muajin, 41 gradë celcius. Për fat të mirë në fundjavë do të kemi një rënie të lehtë të temperaturave.

Meteorologu bëri me dije se në Ballkan është riktheyr gjithashtu dukuria e pluhurit saharian.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *