E trishtë! Ky është futbollisti dhe biznesmeni shqiptar që ra nga skela dhe humbi jetën në Itali. Emri

Views: 349

Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e djeshme në qytetin italian San Severino Marche. Amarildo Dedja, djali me origjinë shqiptare, i cili jetonte prej vitesh në qytetin e Settempedana bashkë me gruan, prindërit dhe vëllanë e tij vdiq në moshën vetëm 30-vjeçare.

Ai u rrëzua nga skelat e një pallati në rinovim pasi pësoi lëndime të shkaktuara nga tërmeti, duke fluturuar për 10 metra. Ai ka gjetur vdekjen e menjëhershme për shkak të goditjes nga rënia. Shërbimet e urgjencës që mbërritën menjëherë u përpoqën ta ringjallën por ishte e pamundur.

30-vjeçari kishte një kompani të vogël ndërtimi por ishte edhe futbollist, në fakt luante në liga amatore si mesfushor. Ai ishte aktualisht një lojtar për Ruggero Mancini të Pioraco. Ai kishte luajtur më parë për Tolentino, Potenza Picena, Camerino, Settempeda dhe Folgore Castelraimondo, kështu që ishte i njohur në futbollin Marche.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *