LAJM I FUNDIT/ E trishtë! Vdes gazetari i njohur Shqiptar…

Views: 787

Gazetari i njohur Aristir Lumezi ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 57-vjeçare. Mësohet se Lumezi vuante nga prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Më një përvojë të gjatë prej dy dekadash, Aristir Lumezi ka dhënë një kontribut të vyer në median e shkruar shqiptare dhe atë vizive. Aktualisht ai mbante postin e kryeredaktorit të gazetës “Panorama”.

Varrimi do të bëhet ditën e enjte në 11 korrik në orën 12:00. Ndërsa ceremonia mortore do të zhvillohet në ambientet e Funeral Home Parajsa, në rrugën “Muhedin Llagani”. Trupi i pajetë i gazetarit do të prehet përgjithmonë në varrezat e Sharrës në Tiranë.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *