Prezantuasja kaloi 4 vjet në koma, çuditrisht “u zgjua”, tha fjalët e para që i tronditi të gjithë!

Prezantuasja kaloi 4 vjet në koma, çuditrisht “u zgjua”, tha fjalët e para që i tronditi të gjithë! Read more

Djali kërkoi bukë për nënën e tij të sëmurë. Por kur e ndoqën, zbuluan një sekret të tmerrshëm

Djali kërkoi bukë për nënën e tij të sëmurë. Por kur e ndoqën, zbuluan një sekret të tmerrshëm Read more

Vajza që çdo ditë mendon së është 11 qershor! Histori e jashtëzakonshme!Perse ajo mendonte qe eshte 11 qershori..

Vajza që çdo ditë mendon së është 11 qershor! Histori e jashtëzakonshme!Perse ajo mendonte qe eshte 11 qershori.. Read more

Ky djalë i vogël u la në rrugë bashkë me një letër. Pas e lexuan, njerëzit u habitën çfarë ndodhi!

Ky djalë i vogël u la në rrugë bashkë me një letër. Pas e lexuan, njerëzit u habitën çfarë ndodhi! Read more

Shoferja heroinë shpëton jetën e gruas shtatëzënë që i sinjalizoi të ndaloj autobusin!

Shoferja heroinë shpëton jetën e gruas shtatëzënë që i sinjalizoi të ndaloj autobusin! Read more

Vajza u mbajt e mbyllur në dollap nga nëna e saj për 8 vite, zbulohet e vërteta shokuese!

Vajza u mbajt e mbyllur në dollap nga nëna e saj për 8 vite, zbulohet e vërteta shokuese! Read more

“A pranohet agjërimi nëse nuk falesh?” – Hoxhë Fadil Musliu i përgjigjet pyetjes

Hoxha nga Prishtina, Fadil Musliu në emisionin ‘Gallatë’ në Kanal10 ka thënë se hoxhallarët janë të thirrur për t’i nxitur njerëzit të bëjnë punë të mirë. Ai është pyetur nga shikuesit a pranohet agjërimi nëse nuk falet. Duke ju përgjigjur... Read more

Vdekja e mistershme e 23-vjeçares ukrainase në autostradën “Arber Xhaferi”, nëna e saj ka një kërkesë për shtetin e Kosovës

Mbrëmjen e 21 shkurtit Policia e Kosovës, gjatë patrullimit në autostradën “Arber Xhaferi”, kishte vërejtur një person të shtrirë në rrugë (shiritin emergjent), më pas ishte njoftuar emergjenca – pas verifikimit mjeku kujdestar kishte konfirmuar se personi femër, shtetase e... Read more

Shqiptari kap gruan duke e tradhtuar me kushëririn e tij për 1 vit e gjysmë, i bën atë që s’ua pret mendja kurrë

Tra.dhtia e gruas kishte bërë që të niste gjithcka ka ndodhur deri më sot. Një vit e gjashtë muaj kërc.ënime dhe dh,u.në. Protagonistë të kësaj ngjarje janë një cift shqiptarësh, të cilët ishin prindër të dy fëmijëve Sic shkruajë sot... Read more

​Pamje nga momenti kur Tajvani goditet nga tërmeti vdekjeprurës, ndërtesat bëhen gërmadha në pak sekonda

Një termet i fuqishëm ka goditur Tajvanin mëngjesin e sotëm, sipas orës lokale. Tërmeti 7.4 ballësh goditi bregun lindor të ishullit, duke shembur ndërtesa dhe duke vrarë të paktën katër persona, raporton CNN, transmeton Indeksonline, Tërmeti ndodhi rreth orës 07:58,... Read more