“Kafja 70 lekë, Linguini 600 lekë”/ Ky është plazhi më i lirë në Shqipëri, çadra kushton vetëm…

Të shumtë janë pushues në Shqipëri që ankohen për çmimet stratosferike në jug të vendit apo Ksamil, ndërsa e kundërta ndodh me Divjakën e cili vijon të mbajë çmimet më të lira në vijën bregdetare. Ata që paguajnë 20-30 apo... Read more

“400 mijë lekë bursë!”/ Qeveria Rama miraton VENDIMIN e ri, ja kush përfiton nga pagesa…

Zgjerohet skema e mbështetjes financiare mujore për maturantët që regjistrohen në programet prioritare univeristare. Këshilli i Ministrave ka ndryshuar vendimin për fushat e programeve të studimit që përbëjnë prioritet kombëtar duke hequr kufizimin e notës mesatare 8.5 për të marr... Read more

6 Produktet më të Mira për të Trajtuar dhe Parandaluar Flluskat në Lëkurën e Këmbëve

Flluskat që krijohen në lëkurën e këmbëve, mund të ndikojnë dhe t’ju pengojnë në ecje apo në kryerjen e ndonjë aktiviteti sportiv dhe askush nuk është imun ndaj kësaj. Për t’ju ndihmuar të përballeni dhe të shmangni dhimbjen, jep për... Read more

Mërgimtari e harroi djalin në një pompë benzini në Kroaci..!

Së fundmi, një mërgimtar nga Kosova ka ndarë një histori qesharake në emisionin Radar të televizionit Dukagjini, me temën “Çka keni harruar diçka të rëndësishme?”, përcjell albinfo.ch. Ai tregoi se si e kishte harruar djalin e tij 17-vjeçar në një... Read more

“Temperatura do ndjehet 48°C ”/ Javën që vjen kapim pikun, sinoptikania tregon kur largohet i nxehti: Pas datës..

I nxehti afrikan vijon të ketë nën kontroll vendin tonë ashtu si edhe thuajse të gjithë vendet e rajonit. Metereologia Lajda Porja, në një lidhje live me News 24 tha se ka pasur një ndryshim edhe në vlerat minimale, si... Read more

I kenì vënë re këto “gjysmëhënëza” në thonjtë tuaj? Zbulonì se çfarë nënkuptojnë

A e keni pyetur ndonjëherë veten se cili është kuptimi i gjysmëhënës së vogël në zonën e thonjve tuaj? Epo ne kemi përgjigjen për ju! Është me të vërtetë një pjesë shumë e rëndësishme e strukturës së thonjve tuaj që... Read more

Njìhet sì vìtamìna qe trajton stresìn dhe kolesterolìn: Ja per cìlen behet fjale dhe cfare thone studìmet per te

Sipas Shoqatës së Ankthit dhe Depresionit në Amerikë, këto çrregullime janë sëmundjet mendore më të zakonshme, duke prekur 40 milionë të rritur ose 18% të popullsisë së SHBA. Çrregullimet e ankthit janë të shërueshme, por shumë njerëz nuk e kuptojnë... Read more

Nepermjet ngjyres se gjuhes ju mund te kuptonì nese vuanì apo jo nga kjo semundje..

Nivelet e larta të kolesterolit shkaktojnë komplikime të shumta me kalimin e kohës, por simptomat janë inekzistente për një numër të madh pacientësh. Megjithatë, nëse nuk trajtohet, mund të shkaktojë krijimin e pllakave në arterie. Kjo mund të çojë në... Read more

Nuk është Tirana! Ja qyteteti më i nxehtë i Shqipërisë, për sot prisni…

Vala e të nxehtit tashmë ka përfshirë vendin tonë, për shkak të masave ajrore të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut. Ditën e sotme pritet një rritje e mëtejshme e temperaturave, të cilat në orët e mesditës parashikohet që... Read more

Greqia nuk gjen qetësi, goditet nga një tjetër tërmet i fortë! Epiqendra dhe magnituda

Një tërmet i fortë ka rënë para pak minutash në Greqi. Tërmeti ka qenë me mannitudë 4.4, ndërsa thellësia fokale ka qenë 6 kilometra. Mediat bëjnë me dije se epiqendra ka qenë 27 kilometra nga Patra. Përveç frikës që krijuan... Read more