Stuhi e fortë shiu dhe breshëri në Milano, përmbyten rrugët! Autoritetet japin alarmin

Në një kohë që pjesa më e madhe e Europës po “digjet” nga anticikloni afrikan, Milano është përfshirë nga një stuhi e fortë shiu dhe breshëri mbrëmjen e sotme. Mediat italiane raportojnë për një stuhi të fortë shiu që përfshiu... Read more

Sìpas eksperteve kjo eshte arsyeja perse mushkonjat u pìckojne juve me shume se sa te tjeret

E keni pyetur ndonjëherë veten se përse mushkonjat duket sikur e kanë vetëm me ju dhe nuk pickojnë njerëzit që gjenden rreth e rrotull? Sipas ekspertëve të shëndetit publik, 1 në 5 persona tërheq më shumë mushkonjat sesa të tjerët,... Read more

Ngrihet ALARMI! Mos e konsumoni këtë sallam në marketet tona, ka rrezik…

Sistemi i Alarmit të Shpejtë i Komisionit Europian për produktet ushqimore (RASFF) ka njoftuar se një sasi sallamesh derri me feta e markës “Viaggio nel Gusto”, në paketim 80 gramëshe duhet tërhequr menjëherë nga tregu, pasi ka rezultuar me prani... Read more

Çmenden çmimet në Ksamil/ Shifra të ‘frikshme’: Shezlonët 100 Euro, shteti të marrë masa…

I bekuar nga natyra dhe i lakmuar nga turistët e huaj Ksamili është padyshim një nga destinacionet më të kërkuara në Shqipëri. Por në krahasim me vitet e kaluara, operatorët turistik tregojnë se ka një rënie me rreth 40% të... Read more

‘Do kthehem aty ku shikuesit më duhen…’ Arbana Osmani bënë PARALJMERIMIN E BUJSHEM, ja ku pritet ta shohim shumë shpejt

Nëse pyesni se përse aludohet se Arbana Osmani do moderojë “Big Brother VIP Kosova” nuk do merrni një përgjigje! Një thashetheme pa asnjë bazë fillestare që qarkullon prej muajsh në media. Disa e bënë edhe fakt të kryer moderimin e... Read more

Mos prisni ULJE TEMPERATURASH! Moti për këtë fundjavë, ja cfarë parashikohet të ndodh me temperatura të shtunën dhe të dielën

Territori shqiptar do të mbetet nën ndikimin e valës së të nxehtit afrikan gjatë ditës së sotme dhe në fundjavë gjithashtu, sipas Meteoalb. Me gjithë se dita e sotme ka nisur me mot të kthjellët, vranësirat kalimtare do të paraqiten... Read more

Shqipëria “do të përvëlohet”, apeli i rëndësishëm për qytetarët: Javën e ardhshme..

Edhe java që do të vijë, të paktën deri ditën e mërkurë, temperaturat do të vijojnë të mbeten shumë të lartë. Termometri do të shënojë mbi 42 gradë në qarkun e Beratit, bëri të ditur sinoptikanja Lajda Porja në emisionin... Read more

Pamje tronditëse nga Llozana e Zvicrës, kolapsojnë skelet e fasada e ndërtesës 19 katëshe, 2 të vdekur

Dy persona kanë vdekur dhe të paktën katër të tjerë janë plagosur pas një ngjarje të tmerrshme në komunën e Prilly në qytetin e Lozanës në Zvicër. Siç raporton Blick.ch, tragjedia ka ndodhur pasi e gjithë fasada e një ndërtese... Read more

Lajm i mirë! Ulen temperaturat në Shqipëri, sinoptikania zbulon çfarë pritet sot…

Sinoptikania Tanja Porja parashikon që ditën e premte pritet një renie me 2-3 grade e temperaturave në të gjithë territorin e Shqipërisë. I nxehti afrikan do të jetë i pranishëm edhe në fundjavë, kurse temperaturat ekstreme të larta do të... Read more

Shefi ofendoi rëndë pastruesen, por kur ajo i tha sekretin, lotët rrodhën nga sytë e tij…!

Read more