E trishtë/ Iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale, ndërron jetë gazetari i njohur (Emri)

Është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 55-vjeçare gazetari i kronikës së zezë Zamir Dule. Ai pritet të përcillet sot në banesën e fundit. Gazetari Dule ka ndërruar jetë në një spital privat në Tiranë. Dule do të... Read more

“Kjo gjë që ka ndodhur, është një tragjedi!”/ Kryeministri Rama reagon me URGJENCË për…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar për ndarjen nga jeta të opozitarit dhe kritikut të përbetuar të Vladimir Putin, Alexei Navalny. Kryeministri shprehet se kjo tragjedi nënvizon rëndësinë e unitetit dhe vendosmërisë së aleatëve. “Unë qëndroj me Presidentin Biden... Read more

Ndahet nga jeta diten e sotme doktori i njohur i kardiologjisë shqiptare

Ndahet nga jeta diten e sotme doktori i njohur i kardiologjisë shqiptare Eshte ndare nga jeta Profesor Doktor, Ahmet Kamberi. Nje nga emrat me te njohur te kardiologjisë shqiptare. Profesor Doktor, Ahmet Kamberi ka mbajtur edhe postin e ministrit të... Read more

Produksioni i BBV del me një njoftim zyrtar për Luiz Ejllin

Tashmë çdogjë është e konfirmuar, Luiz Ejlli rikthehet në “Big Brother VIP”. Lajmin e ka bërë të ditur edhe faqja zyrtare e programit në Instagram, ku jep njoftimin për publikun. Luizi do të jetë pjesë e puntatës ku pritet të... Read more

“Humbja ma e madhe e jetës”, Adi Krasta perlot shqiptaret me humbjen e tij

Ky lajm eshte para disa muajve. Si rrallëherë gazetari dhe moderatori i njohur Adi Krasta ka bërë një mesazh emocionues në rrjetet sociale. Krasta ka publikuar foton e mësueses së ndjerë të klasës së parë. “. Vdiq e re kur... Read more

Si i rezistoi tërmetit 7.4 ballë në Tajvan ndërtesa 101-katëshe? Eksperti tregon arsyen

Ditën e djeshme Tajvani është “shkundur” nga një tërmet i fortë 7.4 Rihter ku humbën jetën 9 persona dhe u plagosën dhjetëra të tjerë. Nga tërmeti i fortë qindra ndërsa nuk i përballuan lëkundjet dhe u shembën, Ndërkohë vëmëndje të... Read more

E rëndë/ Vëllai vret vëllanë 5-vjeç, zbardhen detajet e para

Një djalë 5-vjeçar u vra pasi ai dhe kushëriri i tij 6-vjeçar gjetën një armë në shtëpinë e gjyshit të tyre në Miçiganin perëndimor, tha sot policia lokale. Të shtënat ndodhën të hënën në lagjen Garfield të kontesë Neëbego, gjashtë... Read more

Momente paniku, ndërtesa shembet përpara banorëve në Tajvan

Tërmeti i frikshëm në Tajvan ka shkaktuar skena aspak të zakonta. Pamjet e tmerrshme kanë bërë xhiron në rrjetet sociale, ndërsa autoritetet janë duke u përpjekur të shpëtojnë personat e bllokuar. Tërmeti i fuqishëm rrëzoi një ndërtesë 10-katëshe përpara syve... Read more

NGJARJE E RËNDË NË LUSHNJË/ FAMILJARËT GJEJNË TË PAJETË NË OBORR 22-VJEÇARIN

Një 22-vjeçar u gjet i pajetë në oborrin e shtëpisë së tij, pasditen e kësaj të mërkure në Lushnjë. Të parët që panë trupin e pajetë të të riut ishin familjarët e tij. Ata më pas njoftuan autoritetet, të cilët... Read more

Gruaja shtatëzënë theu të gjitha rekordet, edhe për mjekët ishte e pabesueshme,lindi gjashtënjakë!

Gruaja shtatëzënë theu të gjitha rekordet, edhe për mjekët ishte e pabesueshme,lindi gjashtënjakë! Read more